Tai apie LOGIN’e išklausytą pranešimą
Kažkokiu būdu patekau pas pranešėją iš firmos, kuri užsiima vartotojų šnipinėjimu tam, kad galėtų apginti savo klientų teises. Pranešėjas pasakojo apie tai, kaip piratai piratauja ir kaip su jais kovoja tuo besispecializuojanti jų firma pavadinimu MarkMonitor.
Ten Arnoldas Lukošius po seminaro labai daug klausinėjo pranešėjo, tai tikėtina, kad ką nors kur nors parašė apie tai daug. Arnoldas sako, kad reikia liberalizuoti aut. teisių valdymą, nes dabar tuo užsiima įmonės, kurių darbu nepatenkinti niekas.
Man tik patiko viena iš prezentuotojo minčių, jog skryneriai plintantys internetu gadina filmų reputaciją, nes žmonės pažiūrėję tą skrynerį pasakys koks šlamštas tas filmas ir neis į kinoteatrą. Atseit, jei nueis tie žmonės į kinoteatrą, prieš tai nežiūrėję skrynerio, tai jau nesakys, kad šlamštas. Nesąmonė.
Mano nuomone, tai dar ir geriau, kad tokie skreeneriai gadina šlamštfilmių galimybes užsidirbti vien iš gero marketingo neinvestuojant į patį turinį. Kuo mažiau šlamštfilmių – tuo geriau. Be to skrynerių žiūrėtojai niekada nieko nepirks.
Ta firma (MarkMonitor) visaip seka interneto vartotojus ir kai identifikuoja kur nors galimą dabartinių įstatymų pažeidimą – žiūri kiek jiems kainuos tą pažeidėją surasti ir nubausti ir kokia iš to bus nauda. Jei kainuos daug, o naudos mažai, tai nesivargins labai:
Žodžiu, piratai, stenkitės būti raudonoje arba toje nenusakomoje šaltoje spalvoje ir viskas bus čiki!
O jei rimčiau, tai mane neramina labai tai, jog jie pasakė, jog moka ir gali stebėti Interneto vartotojus, kad stebi P2P tinklus. Nors, antra vertus, jie sako, kad svarbiausia jiems ne tai ką siunčiasi vartotojas, o kuo dalinasi. Tad jei dalindamasis vartotojas užkoduoja tą informaciją, tai kaip ir yra raudonoje zonoje.
Kiek suprantu, tai panaši taktika galimai taikoma ir kitų įstatymų pažeidimams. Tada taip ir gaunasi, kad koks nors bėdžius pavogęs ir suvalgęs vištą gauna didesnę bausmę, nei kokie nors nors valstybinio masto sukčiavimais užsiėmę veikėjai.
Kaip kokie tai veikėjai, prigalvoję visokių painių formulių vien tam, kad išpūstų savo tuos 5 procentus…
P.S. Gal ir ne visai į temą, bet Mykolo įkalbėtas pasiėmiau išbandymui Spotify Premium. Tai dabar džiaugiuosi ir linksiu į taktą. Way to go! Paprasta* įsigyti, vertinga ir smagu.
* – Nu kaip… Reikia PayPall‘ą turėti. Čia bene sudėtingiausia** dalis. Vis vien reikia ten ar tai kreditkę turėt ar ten kažkaip ypatingai užsiregistruoti – neprisimenu dabar nė velnio, kaip ten aš jį pasikūriau. Bet jį tiesiog reikia pasidaryti.
**- Kaži, o galima dar paprasčiau? Panašiai, kaip install torrent client, search stuff+torrent+download? Yra ten toks kažkoks kur mikropayment’ai realizuoti su paspaudimu mygtuko. Gal kas išbandinėjate?
Apie tą P.S. -- PayPal’ui kreditinės kortelė reikia. Vat čia, palyginus, ir yra didžiausias sunkumas 🙂
PayPall’ą susikūriau daiktams internetuose pirkt. Tikrai negalvojau apie softą kokį nors. Bet štai pravertė.
Manau, jog šis slenkstis pats aukščiausias ir reikėtų sugalvoti kaip jį sumažinti. Tie kas sumažins jį, tai ir gaus daugiau pinigų.