Kaip mano dėmesingi skaitytojai žino, Kaišiadoryse esu buvęs jau anksčiau. Tuokart skundžiaus, kad nespėjau aplankyt Algirdo Mykolo Brazausko muziejaus. Kaip žinia, tą žino ir ne dėmesingi mano skaitytojai, Kaišiadorys tampa kultiniu miestu Lietuvos internete ir ta proga subrendo reikalas padaryt antrą iteraciją[0] ir susistemint žinias apie šį nuostabų miestą[1].
Maistas Kaišiadoryse
Pirmojo apsilankymo metu, labai gerai atsiliepiau apie vietinį itališko maisto restoraną “Toskana”, Laukinėse žąsyse. Neužilgo ten nuvažiavo pats internetų metras Rokiškis Rabinovičius ir Kaišiadorių Toskana ir kartu Žąsų virtuvė buvo patikrina antrą kartą.
Poilsis Kaišiadoryse
Kaišiadorys yra miestas nutolęs nuo Vilniaus lygiai vieno vaiko pietų miego atstumu. Tą patikrinau ne tik aš, bet ir supermamos iš L&A. Ir jeigu jums, atsibodo vaikščiotis po Vilniaus (arba Kauno) parkus ir gatves, pasivaikščiojimas po Kaišiadoris tikrai atgaivins dūšią. Pasikartosiu: verta aplankyt Kaišiadorių geležinkelio stotį, Kaišiadorių bažnyčią, Kaišiadorių kuriją, užsukt į parką greta Algirdo Mykolo Brazausko gimnazijos (buvusios Kaišiadorių pirmos vidurinės). Ta proga labai rekomenduoju pasižiūrėt Rabinovičiaus padrikas nuotraukas iš jo antro įrašo apie Kaišiadoris.
Kaišiadorių ateitis
Kaip žinia, ten važiuoja ir komonsensavičiai, kas iškart yra didelių planų požymis. Bus kuriamas miestų dvipolis, planuojamas naujas oro uostas, su naujais pigiais oro vežėjais deramasi. Jau kliksi Autocad’e pelės, jau spausdintuvai ūžia ir lekia suglamžyti detalieji planai į šiukšliadėžes, jau Igoris tekina iš neržaveikos kapsulę, kurią naujasis dipolio meras jau užkasinėja savo sapnuose, šaudo šampaną ir kerpa juosteles…
Turizmas
Traukinys iš Vilniaus į Kaišiadoris važiuoja beveik kas valandą ir bilietas kainuoja arba 14.60 lt arba 12.20 lt, kelionė trunka nuo 45 minučių iki 1 val. ir 10 minučių.
Vilnius-Kaišiadorys (kas šiaip vadinasi Vilnius-Kaunas) važinėja tik elektriniai (neskaitant Vilnius-Klaipėda, nes irgi sustoja Kaišiadoryse) tačiau dviejų tipų: senas, latviškas ER-9M ir naujas, dviaukštis, čekiškas EJ575. Senajame yra 3 klasės vagonai, ir jis dažniausiai stojo beveik visose stotelėse, o dviaukščiame yra 2 klasės ir 1 pirmos klasės vietos, ir jis niekur nestoja, arba stoja tik keliose stotyse[2] .
Muzika
- Lietuviškojo progresyvaus metalo grupė “Stranger Aeons” nusifilmavo savo videoklipą Kaišiadoryse:
- Nekomercinis, studentų organizuojamas gyvos Muzikos festivalis po atviru dangumi Festivalis Ga Di 2012. Ten kiekvienas gadas gali išreikšti savo jausmus per muziką.
- Senos lietuviškos tradicijos, tai kapelos ir liaudies muzika Rumšiškėse (priklauso Kaišiadorių rajonui). Ir nors kalendoriuje nėra, bet visur kitur sako, kad Rugpjūčio 15 ten bus švenčiamos Žolinės.
Žmonės Kaišiadoryse
AMB muziejuje sutikau Astą, kuri kartu yra ir viena iš lyderių tokio Kaišiadoriečių kultūros klubo “Voras”, kurie daro nerealius filmus ir muzikinius klipus – rekomenduoju.
Kaišiadorių muziejuje labai miela mergina muziejininkė Gintarė (kaip ir Asta) papasakojo, kad Žasliai yra labai irgi gražus miestelis – visai šalia Kaišiadorių, kurį irgi aplankiau.
Žmonės dar sako, kad Kaišiadorių meras taip pat yra labai geras ir jau išrinktas juo būti 3 kadenciją iš eilės.
Teko susipažinti ir su Jonu, kuris yra Kaišiadorių anoniminių alkoholikų draugijos vadovas, kuris dar organizuoja rytinę mankštą prie Kaišiadorių tvenkinių…
Verslas Kaišiadoryse
“Žiežmarių gėlės” – bene pati didžiausia gėlių augintoja Lietuvoje, prilygstanti gal net kokiems olandams – akies krašteliu, pravažiuodamas pro Žiežmarius, mačiau jų didžiulius šiltnamius.
“Nemuno baldai” – Lietuva apskritai garsėja savo baldais, o ypatingai baldų eksportu.
Kepykla “Gudobelė“, kurie kepa mano pačius mėgstamiausius duonos traškučius “Bon Chance”[3].
Žuvies parduotuvė “Ikura” (kas išvertus iš japonų kalbos reiškia “kiek?” arba “už kiek?”). Internetų savo neturi, bet užtai yra Kaišiadorių internetiniame kataloge. Jeigu toje parduotuvėje paklausite: “Ikura ikura desu ka?”[イ] iš karto gausite nuolaidą, nes supras, kad esate savas kaišiadorietiškas japonas.
—
Ir pabaigai kelios mano nuotraukos iš mano antro apsilankymo Kaišiadoryse:
Pati muziejaus koncepcija kaip tokia man pasirodė kiek neįprasta ir ne veltui, nes tai bene vienintelis tokio tipo Lietuvoje, t.y. tiesiog prezidento namai. Nesu tikras, bet gal kitose šalyse, kur prezidento institucija yra galingesnė ir svarbesnė, tai tokie muziejai gal ir įprasti dalykai…
Čia Kaišiadorių muziejaus patalpos, nes daugiausiai ekspozicijos ir informacijos yra jų internete:
Pataisymas: Pasirodo tas liftas skirtas ne muziejui (kaip anksčiau parašiau), o “Kaišiadorių visuomenės sveikatos” biurui:
O čia tas pats Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuras (kažkaip praleidau šią nuotrauką pradžioje):
Įdomiausia muziejuje yra išdidintų senovinių fotografijų ekspozicija:
Tad paviešėjau gražiose Lietuvos miestelių apylinkėse ir… Reiks dar. Būtinai reiks dar.
[0] – Tinklaraštis tuo ir yra gerai, kad čia galiu daryti ką noriu, nes jokie žurnalistų reguliavimo organai ir pikti Seimo nariai mums nepaaiškins ką, kaip ir kada mums pagirti, pasidžiaugti ir kitaip puošti žmones bendražmogiškomis vertybėmis, net jei žmogus ir kuklus ir negali dėl to akių niekur padėti.
Aš galiu padaryti gamatcinių klaidų, rašyti “pagūglinau” ir dėl to negauti baudos. Galiu dėti tašką .kur noriu (nors geriau taip nedėkit, nes tai itin blogo skonio ženklas).
Ir niekas tinklaraštininkui nepaaiškins, kai jis ims ir parašys dar kartą ta pačia tema, papildydamas prieš tai buvusio įrašo fotografijas kitomis, kurias padarė net specialiai į Kaišiadoris nuvažiavęs dar kartą.
[1] – 101 – arba “uon-ou-uon” reiškia… Reiškia, jog bus papasakota visokių dalykų apie objektą. Na, tiksliau išvardinta kas kaip kada kur kodėl ir panašiai. Visų klausimų, žinoma, neatsakysiu, bet tai vistiek toks 101 žanras.
[2] – Ačiū M.B.
[3] – Tie traškučiai tai kažkas nerealaus: sukoncentruoti patys didžiausi skrudintos duonos privalumai (traškesys, skonis, faktūra) į bulvinių traškučių patogumą. Man net atrodo, kad jie neturi jokių gliutamatų (tik gliuteno) ir todėl gali būti griaužiame be didesnių sąžinės priekaištų.
[イ] – “Kiek kainuoja ikrai?” – japoniškai
Kokie ten vabalai meldžiasi pavyko išsiaiškint?
Pavyko. Tai yra Blakė Kareivėlis
Ir beje, su kokiu softu ir kaip darai panoramas?
The Gimp. Čia kažkur internete mačiau jų recenziją palyginus su PhotoShop, tai ten sako, kad Gimp’as man ir yra skirtas.
Ai, parašiau su kuo darau, o kaip, tai neparašiau.
Pirmiausiai reikia padaryti nuotraukų, iš kurių planuoji daryti panoraminę. Ir darant panoraminę kiekvieną kadrą darant reikia daryti ne iš to paties taško (reikia šiek tiek judėti fotografavimo kryptimi, mažu apskritimu) -- tada mažiau bus iškraipymų, kai lipdomos nuotraukos bus į vieną. Be to reikia kad vaizdai persidengtų minimum 1/3 viso pločio. Ir dar darant nuotraukas reikia galvoti kur bus sujungimai -- ten geriausia, jei yra vanduo arba lapų margumynas -- kuo mažiau ryškių objektų, kurie bus lipdomi paskui.
Na, o paskui viską sulipdyti telieka. Pagrindiniai įrankiai: perspective tool, eraser tool ir Move tool 🙂 Viskas užbaigiama Crop tool. Jungiant nuotraukas sulygiuoju kaip galima tiksliau kraštų vidurius, o su Perspective tool sulyginu visus kitus netikslumus.
Norėjau paklausti, gal žinote kiek kainuoja bilietas traukiniu važiuojant į Kaišiadoris? Ir kiek laiko trunka kelionė?
Gi yra parašyta viršuj. Nors žabaliem tai nevisai padeda.
Oi aš apsižioplinau :)))
Reikia gal kaip nors ryškiau tas kainas išryškint?..
Done. 😉
Aga… parašyta 😉
O šiaip nelabai gražu vadinti merginas “žabaliem”. Jau geriau “žabalos”. Nors nenoriu būti seksistu…
Politkorektiškai turbūt būtų: žaba. 🙂
O šiaip tai, rimtai, ten tie skaičiukai viduryje teksto…
Jau paryškinau 😉
Ir tarp kitko, ant paskutinės panoraminės nuotraukos kai užeisite su pele, paspauskite “shift” mygtuką ir tada “scrool” pelės ratuką -- šitaip gan patogu į šonus stumdyti…
O su touchpadu ką daryt? Arba jeigu yra tas. Tas raudonas IBM/Lenovo išradimas. Nesu tikras, kaip kalbainiškai jis vadinasi.
Mano žinomi kompiuteristai tą raudoną pypsiuką klitorium vadina.
Pas mane, suinstaliavus “Synapsis” (ar kaip ten vadinasi kažkoks tai daiktas, katras skirtas touchpadams imprūvinti) veikia “dviejų pirštų” scrollinimas: t.y. dviem pirštais braukiant į šonus -- skrūlinasi į šonus, dviem pirštais braukiant viršun-žemyn, skrūlinasi aukštyn-žemyn…
O dėl to raudono pypsiuko, tai nežinau… Nors ten irgi reikia dviejų pirštų, tik su jais kitaip “dirbti” reikia…